Безкоштовно по Україні
Дніпро Вибрати місто
Ваше місто Дніпро?

Увага! Відеокольпоскопія доступна в м. Дніпро

Відеокольпоскопія - це сучасний метод гінекологічного обстеження за допомогою спеціального приладу - відеокольпоскоп.

При відеокольпоскопії, як і при звичайній кольпоскопії, обстежуються вхід у піхву, стінки піхви і шийка матки, але, на відміну від звичайного кольпоскопа, за допомогою відеокольпоскопа можна робити фото-і відеозйомку.

Отримане цифрове зображення може бути оброблено на комп'ютері, зручно зберігається і може бути використане в подальшому під час аналізу ходу лікування та стану виявлених патологій.

Що показує кольпоскопія?

Відеокольпоскоп дозволяє отримувати 30-кратне збільшення, що дозволяє виявити навіть найменші дефекти (ерозії, новоутворення, крововиливи).

Завдяки цьому досвідчений фахівець може виявити будь-які зміни (як доброякісні, так і злоякісні) у слизовій оболонці шийки матки, вульви та піхви на ранній стадії.

Методом кольпоскопії виявляють:

 • запальні процеси вульвіт, вагініт, ендоцервіцит та ін);
 • доброякісні новоутворення (поліпи, кондиломи, ендометріозні кісти та ін);
 • ознаки передракових станів (дисплазія шийки матки);
 • ознаки злоякісних процесів (рак шийки матки).

Чому потрібно регулярно проходити кольпоскопію всім жінкам?

Головна перевага методу кольпоскопії в тому, що він дозволяє швидко і безболісно діагностувати патологічний процес на ранньому етапі.

У цей час захворювання ще не проявляється будь-якими симптомами, не викликає у пацієнтки скарг і (через особливості будови шийки матки) не може бути виявлено на звичайному гінекологічному огляді.

Це дуже важливо, оскільки рання діагностика – одна з головних умов успішного лікування гінекологічних захворювань.

Так, наприклад, рак шийки матки (знаходиться на першому місці у структурі причин смертності від онкологічних захворювань у жінок віком 30-35 років) при ранньому виявленні вдається перемогти у 92% випадків, а виявлений на пізніх стадіях – лише у 4%.

Нагадуємо, що відеокольпоскопія доступна для замовлення у м. Дніпро за адресою: пр. Олександра Поля, 1/9. Записатися на послугу можливо за телефоном: 0-800-302-200.

Як часто потрібно проходити кольпоскопію?

Раніше, згідно з рекомендаціями Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ), жінкам у репродуктивному віці для профілактики гінекологічних захворювань рекомендується проходити кольпоскопію один раз на рік.

Крім того, кольпоскопію призначають для контролю результатів лікування гінекологічних хвороб, а також під час підготовки до вагітності та у період виношування дитини.

Показання до проведення кольпоскопії:

 • планування вагітності;
 • вагітність;
 • незвичайні виділення з піхви;
 • тягнучі болі внизу живота;
 • різь і печіння при сечовипусканні;
 • болі та дискомфорт під час статевого акту;
 • відхилення від норми у результатах цитології;
 • порушення циклу;
 • кровотечі між місячними;
 • моніторинг результатів лікування гінекологічних захворювань;
 • Настання менопаузи.

Протипоказання до проведення кольпоскопії:

 • кольпоскопію не проводять протягом 6-8 тижнів після пологів та після лікування патологій шийки матки деструтивними хірургічними методами (елетрокоагуляція, кріодеструкція, лазеровапоризація);
 • розширену кольпоскопію протипоказано проводити у разі алергії на оцтову кислоту та препарати йоду (або при непереносимості цих препаратів);
 • тимчасовим протипоказанням вважається маткова кровотеча, атрофія вагінальної частини шийки матки (ектоцервіксу).

Який день циклу проводиться кольпоскопія?

Кольпоскопічне дослідження може проводитись будь-якого дня менструального циклу. Найчастіше 8-12 день його інформативність виявляється найвищої. Проте точну дату щодо кольпоскопії завжди призначає лікар.

При виборі дати та обсягу дослідження (звичайна або розширена кольпоскопія) лікар обов'язково враховує індивідуальні особливості стану пацієнтки.

Так, наприклад, Пап-тест не проводиться, якщо є запальні в органах малого таза. Також його не роблять під час місячних.

Як підготуватися до кольпоскопії?

Кольпоскопія не потребує складної підготовки, але деякі правила перед процедурою таки потрібно виконати.

Підготовка до кольпоскопії передбачає, що за 2-3 дні до дослідження потрібно утриматися від інтимної близькості. Крім того, слід відмовитися від спринцювання, використання тампонів та вагінальних свічок. Замість ванни протягом 48 годин до кольпоскопії бажано приймати душ.

Рекомендації після обстеження

Практично відразу після виконання кольпоскопії пацієнтка може повернутись до звичайного способу життя. Невеликі обмеження стосуються лише перші 3 дні після втручання. У цей період рекомендується уникати гарячих ванн і відмовитися від відвідування лазні, а також спринцювання, піхвових тампонів, кремів і свічок.

Протягом 2-3 днів після кольпоскопічного дослідження легкі кров'янисті виділення, що мажуть, і невеликий дискомфорт в області органів малого тазу вважаються варіантом норми.

Якщо неприємні відчуття тривають довше (що рідко), потрібно звернутися до лікаря.

Читайте також

Відчуваєте втому?
Хвороба сучасної людини
Аналіз на феритин
Аналізи на онкомаркери
Що таке імунітет?
Чекап для госпіталізації
Маркер запального процесу
Загальний та біохімічний аналізи крові
Сон для здоров’я

Виникли питання?

Задайте їх нам:
×