Безкоштовно по Україні
Дніпро Вибрати місто
Ваше місто Дніпро?

Що таке імунітет?

Імунітет - це сукупність захисних механізмів, що допомагають нашому організму боротися з різними чужорідними чинниками: бактеріями, вірусами, гельмінтами, токсинами тощо, підтримувати нормальне функціонування під впливом зовнішніх факторів.

Розрізняють вроджений та набутий імунітет. Перший передається спадково, другий ми отримуємо як наслідок перенесеної хвороби або вакцинації.

Як підтримати імунітет

  • Спати не менше 7-8 годин на добу — недосип може знизити захисні можливості організму.
  • Виконувати щодня хоча б кілька фізичних вправ — ті хто ведуть малорухомий спосіб життя, хворіють на респіраторні захворювання на 40% більше, ніж фізично активні люди.
  • Намагатися зберігати спокій — якщо ви переживаєте стрес протягом довгого часу, ваша імунна система починає працювати гірше.
  • Включити в свій раціон 4 важливих для імунітету компоненти: цинк — він підвищує вироблення інтерферонів, перешкоджає поширенню вірусу в клітині, захищає від руйнування лімфоцити; вітамін D — підсилює вроджений імунітет, активізує антимікробні пептиди, що усувають патогенні організми (мікроби, бактерії, віруси); вітамін С — збільшує, як і цинк, вироблення білків інтерферонів, має протизапальні властивості; кверцетин —перешкоджає руйнуванню клітинних мембран та розвитку запалення.
  • Контролювати функції всіх органів та систем — виявити відхилення від норми вчасно, коли захворювання ще не завдало руйнівної шкоди імунітету, допоможуть лабораторні дослідження.

Медичні аналізи для діагностики стану всього організму наші пацієнти можуть зробити у бідь-якому відділенні лабораторії CentroLab.

CentroLab: ваше здоров'я — в центрі нашої уваги!

Читайте також

Відчуваєте втому?
Хвороба сучасної людини
Аналіз на феритин
Аналізи на онкомаркери
Чекап для госпіталізації
Маркер запального процесу
Загальний та біохімічний аналізи крові
Сон для здоров’я

Виникли питання?

Задайте їх нам:
×