Безкоштовно по Україні
Дніпро Вибрати місто
Ваше місто Дніпро?

113

Білірубін загальний (Bilirubin total)

Синоніми: bilirubin,Bilirubin Total
Строк: 1 робочиӣ день
Вартість: 110 грн

Білірубін є жовчним пігментом, що утворюється при розщепленні гемоглобіну, який розпадається після відпрацювання. Гемоглобін, це важлива речовина, що входить до складу еритроцитів. Червоні тільця крові постійно оновлюються, а їх білкова частина перетворюється на білірубін. Білірубін може утворюватися непрямим шляхом, та отримана таким чином речовина вважається токсичною. Після транспортування до печінки вона зв'язується з глюкуроновою кислотою та перетворюється на пов'язаний білірубін. Потрібно здати аналіз на білірубін Дніпро, щоб визначити рівень його вмісту в крові.

Для точності діагностики важливими є показники суми прямого та непрямого білірубіну, а також кожне їх значення. При розшифровці аналізу спеціаліст спирається на межі норми, що притаманне здоровій людині. Аналіз крові білірубін норма покаже вміст речовини у сироватці 3-19 ммоль на літр. За відсутності відхилень додаткові обстеження не знадобляться. Якщо ж норма перевищена чи навпаки, концентрація жовчного пігменту надто низька, можливо на етапі його обміну відбулися порушення.

У яких випадках слід зробити аналіз крові на білірубін?

Речовина має жовтий колір, тим самим надаючи сечі, калу та жовчі характерне забарвлення. Різні захворювання, пов'язані з порушенням рівня білірубіну в крові, супроводжуються такими симптомами як жовтяничне забарвлення шкіри, склери очей, слизових оболонок. Показники білірубіну свідчать про те, як працює печінка та жовчні протоки. Лікар може призначити здати кров на білірубін на підставі низки показань.

 • Оцінка цілісності клітинних елементів печінки.
 • Діагностика хвороб печінки.
 • Визначення ступеня тяжкості хвороби.
 • Жовтуха у новонароджених.
 • Наявність запальних, інфекційних чи патологічних процесів у печінці та її протоках.
 • Гепатит.
 • Закоркування жовчних протоків.
 • Анемія.
 • Розвиток пухлини.
 • Моніторинг вже призначеного лікування.

Експрес аналіз крові на білірубін може також показати його підвищену концентрацію через такі фактори, як велика гематома, отруєння токсичними речовинами, гельмінтоз, порушення обміну речовин, приймання певних лікувальних препаратів. На знижений рівень речовини впливає куріння, ультрафіолетові промені, гострий лейкоз, туберкульоз.

Де можна зробити біохімічний аналіз крові білірубін, та як підготуватися до процедури?

Існує ряд вимог, яких необхідно дотримуватись для отримання якісного результату.

 • Біологічний матеріал здається натщесерце. Останнє вживання їжі допускається за вісім годин до здачі аналізів. Перед здаванням можна пити лише негазовану воду у невеликій кількості.
 • Напередодні ввечері варто обмежитись легкою вечерею.
 • За два дні до призначеної процедури аналіз крові білірубін варто виключити вживання жирної, гострої їжі, алкогольних напоїв.
 • Не рекомендується проводити фізіотерапевтичні процедури, інструментальні та рентгенографічні обстеження.
 • За годину до аналізів не палити.

На результат тесту може вплинути фізична та емоційна перенапруга. Тому краще перед процедурою не бігати, не підійматися сходами, а прийшовши до маніпуляційного кабінету сісти та заспокоїтися. Сприяє спокійному стану комфортна та затишна обстановка, яка є у діагностичному комплексі CentroLab. Сучасна лабораторія біохімічний аналіз крові білок білірубін виконує на новому обладнанні. Дослідження зразків біоматеріалу проводять досвідчені, кваліфіковані спеціалісти. Результати аналізів можна отримати вже наступного дня. До нас звертаються із направленням від фахівця або без нього, заздалегідь записуються на проведення тесту або приходять того ж дня.

Виникли питання?

Задайте їх нам:
×