Безкоштовно по Україні
Дніпро Вибрати місто
Ваше місто Дніпро?

110

Сечовина (Urea)

Строк: 1 робочиӣ день
145грн
Матеріал для дослідження / спосіб отримання: 

венозна кров (сироватка) / медичний персонал в діагностичному центрі, або на дому

Підготовка до аналізу: 

Взяття крові необхідно проводити вранці натщесерце, після 8-14 годин нічного періоду голоду (воду пити можна).

Синоніми: Мочевина, мочевина в крови, азот мочевины, urea nitrogen, blood urea nitrogen, BUN, urea, plasma urea

В нашій мережі сучасних лабораторних комплексів ви можете здати аналіз крові на сечовину та швидко отримати точний результат. Сечовина – це продукт розпаду білків, який відбувається для виведення з організму токсичних речовин (метаболітів). Однією з таких є аміак – він негативно впливає на системи організму (особливо на мозок), і може серйозно пошкодити нервову систему.

Цей метаболіт крові допомагає вивести аміак з організму через нирки. Якщо сечовивідна система пошкоджена і погано працює, в крові накопичується диамід вугільної кислоти, тому є сенс здати аналіз. Запрошуємо кожного пройти цю дуже важливу процедуру в мережі CentroLab, в якій працює колектив висококваліфікованих медичних працівників та експертів.

Коли і навіщо перевіряти рівень сечовини в крові

Найчастіше таке лабораторне дослідження призначає гастроентеролог або нефролог, бо ця речовина пов’язана з нирками та печінкою. Діагностика може бути допоміжною – для встановлення чи підтвердження діагнозу. А також оціночною – для спостереження перебігу хвороби і результатів лікування. Призначається для контролю діабету, серцево-судинної системи і ниркової недостатності.

Людям, які мають проблеми нирок або печінки з дитинства, варто принаймні раз на рік перевіряти чи норма сечовини у крові, чи ні. Це потрібно, щоб вчасно помітити хворобу, яка може повернутися. Також таке дослідження треба робити після серцевого нападу, шокового стану та інших критичних станів. Призначити його можуть лікарі різних спеціалізацій – від кардіолога до травматолога.

Треба розуміти наступне: чим раніше буде виявлена патологія, тим легше її буде вилікувати. Тому дуже важливо своєчасно робити діагностичне дослідження. Отримані результати, які показує біохімічний аналіз крові і сечовина, можуть сигналізувати про різні хвороби. Серед них:

  • Проблеми з нирками (пієлонефрит, обструкція, туберкульоз).
  • Сечокам’яна хвороба або новоутворення.
  • Серцева/печінкова недостатність.
  • Пошкодження, внутрішні кровотечі.
  • Непрохідність кишкового тракту.
  • Інтоксикація організму.
  • Пухлини, онкохвороби.
  • Отруєння.
  • Цукровий діабет.
  • Хвороби печінки (цироз, гепатит та інше).
  • Виразка шлунку.

Плануєте здати аналізи крові на сечовину? Варто знати про підготовку та розшифровку

Кров на обстеження береться з вени і проходить кінетичний тест. Перед здачею треба обов’язково не їсти 12 годин, особливо солодку їжу. Не можна палити, пити алкоголь та інші напої, крім води у малому об’ємі. Мінімум один день треба уникати фізичних навантажень та стресу.

Сечовина в крові виміряється в мілімолях (ммоль) на літр. Нормою для дорослої людини є показник від 2,8 до 7,2. Статистично, у чоловіків сечовина в сироватці крові міститься у більших обсягах, ніж у жінок. Для дітей допустимий рівень сечовини – 1,4-4,3 (немовля), 1,8-6,4 (дитина).

Вище 7,2 ммоль/л – це ознака, що нирки не дуже активно фільтрують сечовину. Показник зростає також через вживання різних стероїдів або від великої кількості білків у раціоні. Може викликати діабет. Нижче 2,8 – печінка майже не виробляє речовину або вона не всмоктується при травленні. Це також вказує, що людина виключила з раціону білки або завагітніла.

Отже, високий показник вказує на хвороби нирок, а коли сечовина знижена – проблеми з печінкою. Якщо пацієнт раніше стикався з хворобами цих органів, краще дотримуватися нормального рівня білку в раціоні. Після отримання результатів варто проконсультуватися з лікарем, адже тільки спеціаліст може розшифрувати результати відповідно до особливостей організму людини та її історії хвороб.

Виникли питання?

Задайте їх нам:
×